makeathon.ozumaker.com

‘‘YAPABİLECEKLERİNİN HAYAL GÜCÜN KADAR SINIRSIZ OLDUĞUNU GÖRMEK İÇİN SADECE BİR HAFTA SONUNU AYIRABİLİR MİSİN?’’ Bu sene ilk defa düzenlenecek olan OZU MAKEATHON Özyeğin Üniversitesi ÖzÜ Maker Kulubü tarafından gerçekleştirilecektir. Bu yarışma 80 kişilik katılımcı sayısı ile Özyeğin Üniversitesi ÖzÜ Maker Kulübü ev sahipliğinde  Özü–X binamızda 22-23-24 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleşecektir.


OZU MAKEATHON tasarımcı, yazılımcı ve iş geliştiricileri bir araya getiren, tüm Türkiye’den üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşecek bir Maker-girişimcilik yarışması olup, katılımcı takımlar 48 saat içinde “Akıllı Şehir ve Çevre Teknolojileri”, “Sağlık Teknolojileri” ve “Tarımsal Üretim Teknolojileri” ana başlıklarında belirlenen 15 konuda farklı disiplinlerden kurulacak takımların çözümler üretmesini amaçlıyor. Takımlar inovatif girişimler üretecek,  mentörleri ve alanında uzman eğitimciler sayesinde bu girişimleri geliştirirken farklı bakışaçıları da kazanacaklardır.

3D Yazıcılar, Lazer Kesici, Elektronik Kitler ve Ahşap İşleme aletlerinin bulunacağı “Üretim Alanı” ile donanım fikri olan takımların prototiplerini çıkarmalarını sağlamayı, fikirlerin doğrulanma süresini hızlandırmayı hedefleyen bir yarışma olacaktır.

Türkiye’nin yeni lider şirketlerini yaratmada ve var olan şirketlere inovatif fikirler üretmede başrolü oynayacak olan bu etkinlik sizlerle!

Önerilenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir